Jak jsem pekla Krtkův dort

Je tady oblíbená rubrika S fagotistkou v kuchyni. Tentokrát to bude z trochu veselejšího soudku.

Už dlouhou dobu jsem měla chuť na Krtkův dort a protože nejsem žádný posera, tak i když jsem ho nikdy nedělala, rozhodla jsem se, že to zkusím sama. Prošla jsem několik receptů na internetu a hned v počátku mě vyděsily věci jako ztužovače, želírovače a podobné záludnosti, které u mě patří do kategorie pečení pro pokročilé. A to já teda nejsem. Vaření mi šlo vždycky lépe, tam totiž lze recept  v průběhu ovlivnit. Při pečení to dáte do trouby a pak už musíte doufat, že váš horoskop pro dnešní den je příznivý pro pečení.  Ten můj teda úplně nebyl.

Nakonec jsem našla takový lajt recept pro začátečníky, kde byla místo všech ztužovačů a želírovačů, co mají spolu se smetanou ke šlehání vytvořit tu bílou hmotu uprostřed, obyčejná zakysaná smetana. Bylo mi jasné, že nijak extra neztuhne, ale trochu se snad vpije do těsta a taky ten dort nemusím jíst rukama, ale třeba dezertní vidličkou. Ano, tohle bych mohla zvládnout i já.

Na korpus jsem použila jiný recept, protože tou hmotou se to jen vyplňuje a lepí a nebylo v něm tolik mouky.

Ingredience, podle kterých jsem pekla.

180g polohrubé mouky

100g moučkového cukru

120ml mléka

dvě lžíce másla

2 vejce

3 polévkové lžíce kakaa

prášek do pečiva

4 menší banány

( je dobré mít banánů více, protože některé mohou být uvnitř hnědé a ty tam asi nechceme 🙂

 2 kelímky zakysané smetany

tabulka hořké čokolády

Pustila jsem si na spotify playlist Cooking Music ‚N‘ Rock , což byla první chyba, protože jsem si měla pustit spíš Baking Music ‚N‘ Don’t panic.  Nachystala jsem si všechny ingredience na linku, aby mě nepřekvapilo, že mi třeba něco schází. Pak jsem vytáhla všechny misky, co jsem si myslela, že budu potřebovat. A začínala jsem se cítit, jakože jdu dělat velkou věc.

Vytáhla jsem digitální váhu a položila na ni misku, že do ní teda nasypu ten cukřík, abych to měla tip ťop, jak v receptu. Váha pípla a napsala low, tím mi oznámila, že její baterka je příliš slabá a že od teď to bude velké dobrodružství. V duchu jsem oslavovala manuální kuchyňskou váhu, kterou máme doma a která nikdy nezklame.  Bylo mi jasné, že na googlu bych třeba našla, kolik lžic je kolik gramů, ale nechtěla jsem se podceňovat, tak jsem dělala všechno od oka.

Nejdřív jsem teda oddělila žloutek od bílků a do té misky se žloutky jsem nasypala moučkový cukr, přidala máslo a ušlehala do pěny. Ve třetí! největší misce, protože do ní pak přidám zbytek,  jsem míchala mouku, u které jsem si řekla, že to je asi tak čtvrtina balíčku, kakao, prášek do pečiva, pak jsem přidala postupně mléko, které jsem odhadla podle hrnku a tu žloutkovou pěnu.

Vymazala jsem si korpus na dort a místo mouky ho vysypala kokosem, to je takový zlepšovák, co dělá moje maminka, když peče bábovku, tak jsem si řekla, že zlepším i ten dort. Zapla jsem troubu na 180 stupňů, aby byla připravená, až já budu připravená a zbýval poslední úkol z celého receptu. Vyšlehat bílky.

Bílky, pro ty co to třeba neví, se šlehají  hlavně proto, aby bylo těsto hezky nadýchané a vláčné, jinými slovy jako čerstvě vyhrnutý krtinec. Vzala jsem si šlehač, zapnula ho na nejvyšší otáčky a začala šlehat. Těšila jsem se na to, jak se ty průhledné bílky budou měnit a budou vypadat jako ten bílý sníh, co je ho teď v Mariánkách požehnaně.  Šlehač šlehal jak steklý, ale s hmotou se bohužel nic nedělo. Tato nepříjemnost už se mi párkrát v životě stala a vždycky jsem použila nové bílky, protože jsem věděla, že ty staré můžu dát třeba do polívky. Ale tentokrát jsem se rozhodla, že já ty bílky prostě vyšlehám.

Nejdřív jsem se podívala na googe,  tam psali, že důvodem mohou být stará vejce a pak se v tom bílku nějak mění ty látky a reaguje jinak a že můžu zkusit přidat cukr. Tak jsem teda přidala cukr a znovu rozjela šlehač na nejvyšší otáčky a přemýšlela, jak to asi dělali dřív, když šlehali ručně a neměli ani ten google. Zase jsem čekala na ten bílý sníh a pořád se nic nedělo. Vypnula jsem troubu, která pípala, že už může, protože jsem nechtěla, ať topí naprázdno. Vzala jsem mobil a napsala tetičce Janičce, která je u nás odborník na ty to věci, jenže ta neodpovídala. Tak jsem zkusila další možnost z internetu, dopřála bílkům teplou lázeň a přitom šlehala. Tak jsem ponořila tu menší misku do kastrolku s ohřátou vodou na plynu a šlehala. Sníh začal houstnout, jakmile jsem se zaradovala, tak ovšem houstnout přestal. To je konec příběhu se sněhem, přátelé, došla mi trpělivost a všechno jsem to přidala k tomu zbytku. Kdo to nikdy v životě neudělal, ať hodí kamenem.  Zapnula jsem troubu, vzniklou hmotu nalila do korpusu a dala péct na 180 stupňů.

Vypnula jsem playlist Cooking Music ‚N‘ Rock a pustila si album Vlasty Redla Koncert, který se nekonal. Název alba byl dost příznačný pro danou situaci a navíc Vlasta je týpek a to co dělá, dělá dobře. Určitě i ty bílky by vyšlehal.

Při pečení jsem používala ten osvědčený trik, kdy pícháte špejlí do dortu a jakmile se na tu špejli nic nelepí, znamená to, že dort je hotový. Nejdřív jsem se jen dívala do trouby jako do televize a pozorovala, jak dort pěkně kyne. Poprvé jsem to zkusila asi po dvaceti minutách a to bylo málo. Za další dvě píchnutí v kratších časových intervalech byl korpus hotový.  Nevypadal vůbec blbě a já jsem měla radost, že to snad nakonec dopadne dobře, jako v americkém filmu.

Po vydělání z trouby se má korpus nechat vychladnout. V jednom receptu paní doporučila ho dát položit na mřížku od trouby, aby se nezapařil. Je to sice moc hezký nápad, ale mřížka naší trouby není na tolik sterilní, aby se na ni dalo položit něco jiného než plech. Navíc jsem přece neupekla žádnou zápařku.

Když se korpus zdál dostatečně vychladlým, nadešel čas na krtčí práci. Z poloviny korpusu jsem lžící odškrabávala zhruba půlku těsta. Byla to moc příjemná práce, protože se na ní nedalo nic pokazit. Těsto jsem taky (pro jistotu několikrát) ochutnala a navzdory všem překážkám, které při jeho výrobě nastaly,  chutnalo moc dobře.

Potom jsem do zakysané smetany nastrouhala asi polovinu hořké čokolády, pro správný stracciatela vzhled.  Ještě jsem k tomu přidala trochu cukru, aby to nebyla žádná dieta.

Polovinu smetany jsem namazala na to, co zbylo po dlabání, banány podélně rozkrojila na poloviny a těmi pokladla korpus. Protože banány jsou zahlé ( spisovně zahnuté), hezky kopírovaly dortový korpus a vypadalo to moc hezky. Na banány jsem napatlala zbytek stracciatela mixu  a potom to zasypala tím oddlabaným krtčím posypem. Protože nejsem ambiciozní krtek, nedělala jsem to moc do kopce, ale spíš do rovinky, abych si to mohla vzít do práce na svačinu a celé se to neskácelo.  Přikryla jsem celé veledílo potravinářskou folií a dala vychladnout přes noc do ledničky.

Když jsem šla večer spát, moc jsem se těšila, že si udělám hezké ráno s čajíkem a dortíkem. Ze spánku mě probudily divné zvuky, v pokoji byla ještě tma a říkala jsem si, který blbec takhle brzo ráno montuje poličky. Nebyl to žádný blbec, ale moje spolubydlící, která si v kuchyni dělala smoothie. Samozřejmě jsem zaspala a vzbudila se o 50  minut později, než bylo v plánu.  Začala jsem zmateně pobíhat po bytě a když jsem nakonec zvládla všechnu ranní rutinu, vydělala jsem z ledničky dort, že si vezmu aspoň kousek s sebou na svačinu.

Opatrně jsem sundala dortovou formu a kupodivu vypadal můj první Krtkův dort docela hezky, zakysaná smetana s banánem hezky ztuhla. Jenom z krajů se malinko sypalo těsto, ale je to krtinec přece,  tak to neva, že ? Když jsem ho později po tom, co jsem dorazila na zkoušku orchestru ochutnala, byla jsem moc spokojená. Nemám totiž moc ráda, dorty se spoustou krému, takže ta trocha zakysané smetany byla pro mě tak akorát.

Nakonec to tedy opravdu dopadlo jako v americkém filmu a protože jsem ho jedla na zkoušce, nechyběla k tomu ani epická hudba. CHA CHA

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s